Zarándoklat a Szentföldre

Időpont: 2019. november 7-14. (8 nap/7 éjszaka)
Lelki vezető: Hortobágyi Arnold atya, a ravazdi Szent Márton Plébánia plébánosa

Az utazás részletei

Utazás: repülőgéppel, helyi közlekedés légkondicionált autóbusszal.
Szállás: 2-3 ágyas, egyszerű, zuhanyzós szállodai szobákban vagy kibbutzokban
Ellátás: félpanzió (reggeli, vacsora)

Program

1. nap: Gyülekezés a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér 2B-terminálján az EL AL indulásoknál reggel 7:50-kor, indulás 10:50-kor, utazás az EL AL menetrend szerinti járatával Tel Avivba, érkezés 15:00. Utazás Joppába (Jaffa) szentmise a Szent Péter templomban, majd érkezés Názáretbe, szállás elfoglalása (2 éjszaka)

2. nap: Reggeli után Genezáreti tó: a Nyolc Boldogság hegye, itt szentmise, majd Tabgha, Kafarnaum, a Jordán folyó völgyén át Yardenit.

3. nap: Názeretben szentmise, Angyali Üdvözlet Bazilika, majd Mária kútjának megtekintése. Utazás Akko, Haifa útvonalon Caesarea Maritima és érkezés Betlehembe, szállás elfoglalása (5 éjszaka)

4. nap: Betlehemben szentmise, Születés Bazilika. Jeruzsálem: Olajfák hegye, Miatyánk templom, Dominus Flevit, Elárulás barlangja, Getsemani-kert, Mária sírja és a Nemzetek temploma.

5. nap: Egész napos program Jezuzsálemben: Szent Anna templom és Bethesda tava, Via Dolorosa, Golgota hegye, szentmise,Szent Sír Bazilika, Utolsó vacsora terme, Dávid király sírja, Elszenderülés temploma, Siratófal

6. nap: Egész napos kirándulás aHolt-tengerhez, Qumran, Ein Gedi, Massada-fellegvár, fürdőzés a Holt-tengerben (időjárás függvényében), szentmise

7. nap: Látogatás Ein Karemben, szentmise a Mária találkozása Erzsébettel templomban, majd a Keresztelő Szent János templom megtekintése. (Itt van a zarándokok magyar nyelvű Benedictus hálatáblája). Modern Jeruzsálem: Knesszet, Menora, Yad Vashem.

8. nap: Kora reggel transzfer Tel Avivba a reülőtérre, repülés Budapestre, hazaérkezés. (Amennyiben esti járatra kapunk jegyet, akkor a nap folyamán reggeli után látogatás Emmauszba, illetve szabadidő és városnézés Tel Avivban.)

Költségek 

Részvételi díj: 370.000,- Ft/fő (repülőjegy, reptéri illeték, szállás, félpanzió, biztosítás, magyar idegenvezető, programok, belépők, kézi és feladott poggyásszal) – a részvételi díj minimum 20 fő utazása esetén érvényes

Külön fizetendő a helyszínen: 50 USD/fő (szervízdíjak, csak dollárban fizethető)

A részvételi díj NEM tartalmazza a Liszt Ferenc repülőtérre való feljutás költségét!

Fizetési ütemezések:

Jelentkezési határidő: március 29. – 120.000,- Ft/fő befizetésével (Székely Szilviánál +36304281556)
2. részlet befizetése: 2019. június 30. – 120.000,- Ft
3. részlet befizetése: 2019. szeptember 30. – 130.000,- Ft

Útlevél

FONTOS! Az útlevélnek a hazaérkezéstől számítva még min. 6 hónapig érvényesnek kell lennie!

Jelentkezés

Jelentkezési lap letöltése