Zarándoklat Böjte Csabához, Sokorópátkára

Szeretettel hívunk mindenkit a Sokorói-dombvidéken tartandó Búcsúi Zarándok-Misére 2022. október 08-án 11 órára, amelynek keretében Böjte Csaba testvér mutat be szentmisét és mond prédikációt. Jöjjünk el sokan, hogy meghallgassuk Csaba testvér tanítását és adományozzunk, hogy támogatni tudjuk gyermekmentő szolgálatában.

Ezen a napon Magyarok Nagyasszonya, Szűz Mária ünnepe lesz, aki a sokorópátkai templom és egyházközség védőszentje. Együtt imádkozhatunk Magyarországért a Magyar Nemzetért itt, a Sokorói-dombvidéken. Sokorópátkán.

Helyszín: Sokorópátka, Kőhányási út

Ünnepi beszédet mond: Kara Ákos Országgyűlési Képviselő.

A szentmisét bemutatja: Böjte Csaba ferences testvér 

Program

Magyarok Nagyasszonya Ünnepére, zarándoklatok indulnak több településről az új Hármashalom Oltárhoz, a hegytetőn

 • Keresztalja-zarándoklat indul…

  • 6.00 Pannonhalmi Főapátság
  • 7.30 Ravazd, Szent Márton plébániatemplom (zarándokok fogadása, Mária-könyörgő imádság, adományok összegyűjtése)
  • 11.00 Sokorópátka, Szentmise Csaba testvérrel
  • Hazaindulás a szentmisét követően (egyéni szervezésben vagy a keresztaljával gyalogosan az érkezési útvonalon)
 • 11:00 Búcsú megnyitó,
 • Ünnepi Beszédet mond Kara Ákos Országgyűlési Képviselő,
  Bassák Attila Polgármester, Vajda Péter, Sokorói Tájegység Egyesülés Elnöke
 • 11:00 Szentmise
  A szentmisét bemutatja: Böjte Csaba Testvér
  Civilek és Falvak felállnak falunévtáblával, zászlóval, Búcsúi Kenyérmegáldás
  Téti Ifjúsági Fúvószenekar Koncertje
  Gyertya gyújtás, virágcsokor elhelyezés Szűz Máriának
 • 14:00 Négy méteres Szent Korona installáció a templomkertben, majd közösségi beszélgetés Pedrós Langallóval és italokkal.
 • 18:00 Búcsúi Nagy asztal Kultúrházban, Süti verseny
 • 20:00 – 24:00 Búcsúi Táncház Sokorópátkán Kultúrházban a Regös Táncműhellyel, Muzsikál: Mesics György és Zenekara

FONTOS

Adományozás

Kérjük a résztvevőket, hogy hozzanak magukkal pénz-adományt, amelyet a ravazdi megállón összegyűjtve megérkezésünk után Krisztina polgármester, Arnold plébános és a zárándokok képviselője a zarándokok nevében egy összegben átadunk Csaba testvérnek. Az adományozás után átvételi elismervény adunk minden befizetőnek.

Készüljön egy imaszalaggal!

Kérjük, hogy indulás előtt készítsen egy imaszalagot, amelyre egy ima-szándékot írjon fel. Hiszen a zarándoklatot felajánlhatjuk szeretteinkért, hozzátartozóinkért, jótevőinkért, bántalmazóinkért. A szalagokat a pihenőhelyeken fogjuk feltűzni egy rúdra, amelyet elviszünk magunkkal a búcsúhelyre. 

Mit hozzak magammal?

Októberben már előfordulhat, hogy hűvösre fordul az idő, ezért szükség lehet meleg öltözetre, esetleg esőkabátra, átázás esetén pótzoknira. Hozzon magával mindenki hideg élelmet, bőséges innivalót. Ajándéktárgyak vásárlásához jól jön egy kis zsebpénz. A személyes iratainkat is tegyük be a hátizsákba! Nagyon hasznos, ha a mobiltelefont nem hagyjuk otthon.

LOCUS MAP letöltése az útvonalhoz

Töltsük le otthon telefonunkra a Webáruházból a Locus Map alkalmzást, amely egész európa túristatérképével minden hasonló helyzetben segítségünkre lehet kirándulás során.