Szent Erzsébet-nap

Ragyogjon világosságod, amint a nap az égen.

A program

Szent Erzsébet ünnepét november 19-én, péntek este fél hatkor tartjuk a Pannonhalmi Főapátságban, ahova szeretettel vár mindenki Cirill főapát úr.

Adománygyűjtés

Az ünnephez kapcsolódóan minden évben tartós élelmiszert gyűjtünk templomainkban, amelyet rászoruló családok támogatására továbbítunk. Akinek módjában áll tartós élelmiszer adományt felajánlani a rászorulók részére, jól becsomagolt állapotban a  temploma sekrestyébe hozza.

Jelentkezés

Akik szeretnének részt venni a közös szentmisén a Főapátságban, templomunk sekrestyéjében iratkozzanak fel az utas listára, ugyanis autóbusz viszi őket az apátságba.

Utazás

Ingyenesen igénybe vehető autóbusz gyűjti össze és szállítja a híveket Ravazdra a következő útvonalakon:

1. autóbusz: Lázi (buszforduló): 16.30 -> Veszprémvarsány (Korona étterem): 16.40 -> Bakonypéterd (Templom): 16.50 -> Ravazd: 17.00 -> Pannonhalma
  2. autóbusz: Tápszentmiklós (templom): 16.30 -> Táp (templom): 16.40 -> Nyalka (templom): 16.50 -> Pannonhalma
  3. autóbusz: Ménfőcsanak (templom): 17.00 -> Pannonhalma

COVID19 infó

A jelenlegi járványügyi rendelkezések értelmében az alábbi korlátozások vannak érvényben

Érvényben lévő korlátozások

Szent Erzsébet napi püspöki kari körlevél 2021