Sírhelymegváltás

Elkészítettük a temetőtérképet és a sírhely nyilvántartó adatbázist, amely lehetővé teszi, hogy temetőinkben megtaláljuk szeretteink nyugvóhelyeit és nyilvántartsuk a gondozásaink alatt lévő sírokat.

Egy sírhelyet szeretnék megkeresni. Hogyan lehetséges?

Amennyiben a temetőtérképet szeretné elérni, és elhunyt ismerősének sírhelyét szeretné megkeresni, kattintson a településnévre. A sírhelyek a temető parcelláiban találhatók, melyeket más-más színnel és számmal láttunk el a könnyebb tájékozódás érdekében. A parcellák az alábbi jelölést kapták: 1. (Zöld), 2. (Kék), 3. (Sárga), 4. (Piros). A parcellákon belül a sorokat is számmal láttuk el. Minden soron belül minden sírhelynek saját száma van. Az elhunyt személyek nevét a képernyőn megjelenő táblázatban alfabetikus sorrendben találja. A nevek mellett jobbra az eltemetés dátumát, a szélső oszlopban pedig a sírhely azonosítóját találja, amely tájékoztatja Önt, hogy a keresett elhunyt személy melyik parcellában, azon belül melyik sorban, és melyik sírhelyben van eltemetve. Például: “3S-3-17”: “3S” a parcella száma és színe, “3” a sor száma, “17” pedig a sírhely száma.

• Bakonypéterdi temetőtérkép (előreláthatólag 2019 tavaszán készül el)
  • Bakonypéterdi temetőtérkép Előreláthatólag 2019 tavaszán készül el)

Szeretném rendezni az általam gondozott sírhely megváltását.
Hogyan lehetséges?

Veszprémvarsányban

Hétfőnként, 18.00 – 19.30
a Templom mellett található kántorlakás közösségi termében.
Veszprémvarsány, Kossuth u. 53. 2. ajtó

Irodavezető: Elischer Balázs (+36 (20) 582 3737)
Munkatárs: Horváthné Volf Mónika (+36 (30) 479 8770)

Láziban

Hétfőnként, 8.00 – 9.30
a plébániahivatalban, a templommal szemben, Lázi, Kossuth L. u. 4.
Vasárnaponként, 18.00 – 18.30
a szentmise után a sekrestyében

Irodavezető: Elischer Balázs +36 (20) 582 3737
Munkatárs: Sághi Éva (+36 (20) 341 6163

Bakonypéterden

Péntekenként, 17.00 – 18.30
a Templom mellett található Plébánia közösségi termében.
Bakonypéterd, Kossuth u. 35.

Irodavezető: Elischer Balázs +36 (20) 582 3737
Munkatárs: Viszlóné Andrea
Ügyintézés előtt, kérem, egyeztessen időpontot!

Szeretném rendezni az általam gondozott sírhely megváltását.
Mi mennyibe kerül?

Sírhelymegváltás díja (sírhely/25 év) Lázi, Bakonypéterd és Veszprémvarsány egyházközségekben
  Egyes sírhely vagy urnás temetkezés esetén Dupla (kettős)
sírhely esetén
Kripta vagy családi sírbolt
Az egyházi önkéntes hozzájárulást megfizetők részére: 20.000,- / 25 év. 30.000,- / 25 év 40.000,- / 25 év
Az egyházi önkéntes hozzájárulást nem fizetők részére: 30.000,- / 25 év. 40.000,- / 25 év 50.000,- / 25 év

* Ravazdon a temető az Önkormányzat tulajdonában van és az üzemeltetést is az végzi, ezért az Önkormányzat joga megállapítani a sírhelymegváltás díját.

Szeretném rendezni a temetőfenntartási hozzájárulásomat. Mi mennyibe kerül?

Temetőfenntartási támogatás (Ft/család/év)
Ravazd Bakonypéterd Lázi Veszprémvarsány
—* 2.500,- 2.500,- 2.500,-

* Ravazdon a temető az Önkormányzat tulajdonában van és az üzemeltetést is az végzi, ezért az Önkormányzat joga megállapítani a temetőfenntartási hozzájárulás díját.

Letölthető dokumentumok

• Engedély reklámanyag kihelyezésére (készül)
  • Engedély temetőben végzett munkavégzésre (készül)
  • Nyilatkozat temetési hely feletti rendelkezési jogról történő lemondásról (készül)