1. Jegyes csoport indul
    Január 18-án a pannonhalmi főapátságban újra jegyes csoport kezdődik azok számára, akik ebben az évben kívánnak házasságot kötni. A jegyes csoportot Hutvágner Kamilla pszichológus, családterapeuta és Hortobágyi Arnold atya vezeti. Kérjük, hogy a kedves hívek jelezzék a környezetükben élő fiataloknak, hogy el ne feledkezzenek időben jelentkezni a házasságkötésre.
  2. Igeliturgia az Izabella Otthonban
    Igeliturgia az Izabella Otthonban január 19-én lesz, délután 2 órakor. Szeretettel várja a kedves testvéreket Szalai Zsolt állandó diakónus
  3. Ökumenikus imaóra Varsányban
    Szeretettel várjuk a kedves híveket Veszprémvarsányba január 23-án, csütörtökön este 5 órára az ökumenikus imaórára. A közös imádság után szeretetvendégséget tartunk a plébánián.
  4. Folytatódik a Szentségimádás iskolája
    Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy folytatódik a Szentségimádás iskolája lelkigyakorlat. Február első hetének csütörtökén találkozunk, este 6 órakor.
  5. Balázsáldás a templomban és az óvodában
  6. Szentkenet, a betegek szentsége
    A betegek világnapja alkalmából február 8-án, a szombat esti szentmisében a betegek kenetét kérhetik azok a testvérek, akik idős koruk, vagy egészségi állapotuk következtében megtapasztalják a gyengeséget, elesettséget, esetleg a betegséget. Krisztus a gyógyító kenetben megerősíti lelkünket. Akik szeretnék a betegek kenete szentségét, iratkozzanak fel a sekrestyében és lehetőség szerint imádsággal készüljenek fel a szentség vételére.
  7. Egyházi önkéntes hozzájárulás befizetése
  1. Jegyes csoport indul
    Január 18-án, szombaton a pannonhalmi főapátságban újra jegyes csoport kezdődik azok számára, akik ebben az évben kívánnak házasságot kötni. A jegyes csoportot Hutvágner Kamilla pszichológus, családterapeuta és Hortobágyi Arnold atya vezeti. Kérjük, hogy a kedves hívek jelezzék a környezetükben élő fiataloknak, hogy el ne feledkezzenek időben jelentkezni a házasságkötésre.
  2. Ökumenikus imaóra Varsányban
  3. Szeretettel várjuk a kedves híveket Veszprémvarsányba január 23-án csütörtökön este 5 órára az Ökumenikus imaórára. A közös imádság után szeretetvendégséget tartunk a plébánián.
  4. Folytatódik a Szentségimádás iskolája
    Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy folytatódik a Szentségimádás iskolája lelkigyakorlat. Február második hetének csütörtökén találkozunk, este 6 órakor.
  5. Balázsáldás a templomban és az óvodában
  6. Szentkenet, a betegek szentsége
    A betegek világnapja alkalmából február 9-én, a szentmisében a betegek kenetét kérhetik azok a testvérek, akik idős koruk, vagy egészségi állapotuk következtében megtapasztalják a gyengeséget, elesettséget, esetleg a betegséget. Krisztus a gyógyító kenetben megerősíti lelkünket. Akik szeretnék a betegek kenete szentségét, iratkozzanak fel a sekrestyében és lehetőség szerint imádsággal készüljenek fel a szentség vételére.
  7. Egyházi önkéntes hozzájárulás befizetése
  8. Gyűjtés a péterdi temető kerítésére
    A hívek bátorítására kezdeményezem, hogy gyűjtést szervezünk a péterdi temető kerítésére. Többször megpróbáltuk, de sajnos pályázati forrásra nem számíthatunk, így önerőből szeretnénk megoldani a péterdi temető kerítésének felépítését. A tél folyamán levélben keressük fel a falu lakosságát és a településről elszármazottakat, hogy adományokat gyűjtsünk. Az adományozók nevét a Márton-harangban fogjuk ezúttal is közzé tenni.
  9. Sírhelymegváltás
    2020 tavaszán indul a Pannonhalmi Járási Hivatal felszólításának eleget téve a sírhelymegváltás rendezése. Először a temető-térképet fogjuk elkészíteni, azután pedig a sírhely-tulajdonosokat arra kérjük, hogy kössenek szerződést a temető üzemeltetőjével, a Plébániával. A temetkezési törvény értelmében minden sírhelytulajdonosnak szerződéssel kell rendelkeznie és meg kell váltani a gondozása alatt álló sírhelyet 25 évre. Az interneten a 4plebania.hu/sirhelymegvaltas/ oldalon tájékozódhatnak a részletekről.

2. Ökumenikus imaóra Varsányban
    Szeretettel várjuk a kedves híveket Veszprémvarsányba január 23-án, csütörtökön este 5 órára az Ökumenikus imaórára a római katolikus templomba. 24-én pénteken az evangélikus templom ad otthont közös imádságunknak, amely ugyancsak 17 órakor kezdődik. A közös imádság után szeretetvendégséget tartunk.
  3. Folytatódik a Szentségimádás iskolája
    Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy folytatódik a Szentségimádás iskolája lelkigyakorlat. A következő alkalom január utolsó hetének csütörtökén, január 30-án este 6 órakor lesz.
  4. Balázsáldás a templomban és az óvodában
    Szent Balázs vértanúpüspök ünnepéhez kapcsolódóan február első hétvégéjének szentmiséjében Balázs-áldást osztunk. Ezt követően az óvodásokhoz is elvisszük a Balázs-áldást.
  5. Szentkenet, a betegek szentsége
  6. Egyházi önkéntes hozzájárulás befizetése
    Nagyon köszönjük a kedves hívek az előző évben befizetett egyházi hozzájárulásait. Ebben az évben is számítunk adományaikra, amelyet a plébánia, és a templom üzemeltetésére fordítunk. Befizetni szokásosan a sárga csekken, amit a Márton harang következő számával együtt minden családhoz eljuttatunk. De lehet banki átutalással is a plébánia bankszámlaszámára. A személyes befizetésre a szentmisék után vagy a plébánia hivatali órájában van lehetőség munkatársainknál.,ja3

2. Ökumenikus imaóra Varsányban
    Szeretettel várjuk a kedves híveket Veszprémvarsányba január 23-án csütörtökön este 5 órára az ökumenikus imaórára. A közös imádság után szeretetvendégséget tartunk a plébánián.
  3. Folytatódik a Szentségimádás iskolája
    Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy folytatódik a Szentségimádás iskolája lelkigyakorlat. Január 4. hetének szerdáján, január 22-én találkozunk, este 6 órakor.
  4. Balázsáldás a templomban és az óvodában
  5. Szentkenet, a betegek szentsége