1. Mária-kápolna felújítási munkálatai
    Templomunk előterének és Mária-kápolnájának munkálatait április és május hónapokra tervezzük. Adományokat továbbra is elfogadunk, amelyet ezúton is köszönök szépen. Idáig közel 900.000 forint gyűlt össze erre a célra.
  2. Zarándoklat a Szentföldre (2019. november 2019. november 7-14.)
    Zarándoklatot szervezünk a Szentföldre november 7 és 14-e között. Szeretettel várjuk a kedves híveket! Jelentkezési lapot a kiadványos polcról lehet vinni.
  3. Miseidőpont változás Májustól
    Május első hétvégéjétől kezdve a szombat esti szentmisék 7 órakor kezdődnek majd.
  4. Májusi litánia
    Május hónapban a szombat esti szentmiseék előtt negyed órával Szűzanya köszöntő májusi litániát tartunk. Szeretettel várunk mindenkit!
  5. Gyűjtés
    Köszönjük eddigi  nagylelkű adományát a gyűjtések során. A Bátor Tábor javára 275.000,- forint gyűlt össze. A veszprémvarsányi mentőállomás fontos szerepet tölt be környékünk egészségügyi ellátásában. A következő gyűjtést a Tündérfátyol Alapítvány közreműködésével a mentők felszereltségének bővítésére  ajánljuk fel. A gyűjtés időpontja a május 18-i, szombati szentmisében lesz.
  6. Bérmálkozás
    A bérmálkozás idén Veszprémvarsányban lesz május 26-án, vasárnap délelőtt 10 órakor. Szeretettel várjuk az ünnepi szentmisére a helyieket is. Nagyon szép lenne, ha a Lelkipásztori Tanács tagjai együtt átjönnének ünnepelni.
  7. Önkéntes hét Ipolytölgyesen
    Nagy örömmel tájékoztatjuk a kedves híveket arról, hogy a jövő héten Sághi Éva hitoktatónő és Arnold atya vezetésével 24 önkéntes fiatal vesz részt Ipolytölgyesen a halmozottan sérült fiatalok megsegítésében. A csoportban lesznek azok a fiatalok is, akik idén fognak bérmálkozni.
  8. Irgalmasság vasárnapja
    A húsvétot követő vasárnap az isteni irgalmasság vasárnapja szent II. János Pál pápa rendelkezése szerint. A liturgián gitáros énekeket fogunk énekelni. Szeretettel várunk mindenkit!
  9. A nagyheti szertartások rendje
    A nagyheti szertartások rendje a faliújságon és a Márton-harang legfrissebb számának utolsó oldalán megtalálható. (Felolvasni a kinyomtatott táblázatból!)

Április 18. Nagycsütörtök, 18.00
    Szentmise az utolsó vacsora emlékére (Arnold a.)
    Április 19. Nagypéntek: 18.00
    Csonkamise, Krisztus szenvedésének ünneplése (Bernát a.)
    Április 20. Nagyszombat, 21.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, vigília-mise (Bernát a.)
    Április 21. Vasárnap,
    Húsvéti ételszentelés (Arnold a.)
    9.00 Krisztus feltámadásának ünneplése, ünnepi-mise (Arnold a.)
    (Keresztelés, bérmálkozás)99

2. Gyűjtés
    Köszönjük eddigi  nagylelkű adományát a gyűjtések során. A Bátor Tábor javára 275.000,- forint gyűlt össze. A veszprémvarsányi mentőállomás fontos szerepet tölt be környékünk egészségügyi ellátásában. A következő gyűjtést a Tündérfátyol Alapítvány közreműködésével a mentők felszereltségének bővítésére  ajánljuk fel. A gyűjtés időpontja a május 19-i, vasárnapi szentmisében lesz.
  3. Bérmálkozás
  4. Önkéntes hét Ipolytölgyesen
  5. Irgalmasság vasárnapja
  6. A nagyheti szertartások rendje

Április 18. Nagycsütörtök, 18.00 (Ravazd)
    Szentmise az utolsó vacsora emlékére (Arnold a.)
    Április 19. Nagypéntek: 18.00 (Ravazd)
    Csonkamise, Krisztus szenvedésének ünneplése (Bernát a.)
    Április 20. Nagyszombat, 19.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, mise, majd ételszentelés (Bernát a.)
    Április 21. Vasárnap, 11.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, ünnepi-mise (Arnold a.)
  2. Templombúcsú
    Szent Adalbert vértanúpüspök, templomunk védőszentjének búcsúünnepét április 28-án, az Isteni Irgalmasság vasárnapján tartjuk. A szentmise szokásos módon 9 órakor kezdődik.
  3. Gyűjtés
  4. Bérmálkozás
    A bérmálkozás idén Veszprémvarsányban lesz május 26-án, vasárnap délelőtt 10 órakor. Szeretettel várjuk a kedves híveket s vendégeiket az ünnepi szentmisére.
  5. Önkéntes hét Ipolytölgyesen
  6. Irgalmasság vasárnapja
    A húsvétot követő vasárnap az isteni irgalmasság vasárnapja szent II. János Pál pápa rendelkezése szerint. A liturgián gitáros énekeket fogunk énekelni. Szeretettl várunk mindenkit!
  7. A nagyheti szertartások rendje

Április 18. Nagycsütörtök, 18.00
    Szentmise az utolsó vacsora emlékére (Bernát a.)
    Április 19. Nagypéntek: 18.00
    Csonkamise, Krisztus szenvedésének ünneplése (Arnold a.)
    Április 20. Nagyszombat, 21.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, mise, majd ételszentelés (Arnold a.)
    Április 21. Vasárnap, 9.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, ünnepi-mise (Bernát a.)99
  2. Gyűjtés
  3. Önkéntes hét Ipolytölgyesen
  4. Irgalmasság vasárnapja
  5. Új lakók a plébánián
    Tájékoztatom a kedves híveket, hogy a héten a plébánia egyik lakását új család vette igénybe. Tóth Sándor feleségével és kisgyermekükkel költöztek ide. Szeretettel fogadjuk őket, ha találkozunk velük.
  6. A nagyheti szertartások rendje

Április 18. Nagycsütörtök, 18.00
    Szentmise az utolsó vacsora emlékére (Varsányban) (Bernát a.)
    Április 19. Nagypéntek: 18.00
    Csonkamise, Krisztus szenvedésének ünneplése (Varsányban) (Arnold a.)
    Április 20. Nagyszombat, 19.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, mise, majd ételszentelés (Arnold a.)
    Április 21. Vasárnap, 11.00
    Krisztus feltámadásának ünneplése, ünnepi-mise (Bernát a.)v9