Csíksomlyói zarándoklat

Kedves Zarándoktársak,

nagy örömmel és szeretettel köszöntünk Benneteket a 2022. június 2-6 közötti csiksomlyói zarándoklaton. Hamarosan elérkezik az utazás időpontja, ezért szeretnénk néhány hasznos információval szolgálni.

Indulás: csütörtök reggel 4.45-kor a ravazdi faluház elöl. Kérem, hogy akinek ezzel kapcsolatosan kérdése van hívjon fel és egyeztetünk. A korai indulással szeretnénk a reggeli budapesti dugót megelőzni.

Hazaérkezés: hétfő késői órákban.

Elhelyezés: A szállás és kisbusz ülésrendet előre el fogom készíteni.

Élelmezés: Az első napra kérünk Benneteket, hogy hozzatok egész napi hideg élelmet. Vacsorázni együtt fogunk már ezen a napon is. Első napi szállásunk Désen lesz.

Szállás: A következő napokban két családi, egymáshoz közeli házban leszünk Gyergyóújfalun elszállásolva. Minden nap reggeli és vacsora vár minket. Ezen kívül a napközbeni étkezést mindenki önállóan, igényeinek megfelelően tudja megoldani. A programok szervezésekor erre hagyunk időt és általában együtt szoktuk megoldani.

Program: A napi programokat a jelentkezési lapon tervezetteknek megfelelően alakítjuk, természetesen rugalmasan és figyelembe véve a  lehetőségeket, időjárást. A szombati napot Csiksomlyón töltjük. Szükség lesz az időjárásnak megfelelő ruházatra (nap és eső elleni védekezés), kényelmes cipőre. A nyeregbe, a szentmisére fel és le jutás hosszabb időt vesz igénybe, emelkedős a terep.

A hivatalos programról: https://www.programturizmus.hu/ajanlat-csiksomlyoi-bucsu-punkosd.html

Pénz-ügy: Többen kérdeztétek, hogy mennyi lejt érdemes beváltani. Ebben sajnos nem tudok tanácsot adni. Viszont több helyen elfogadnak forintot is, és úgy emlékszem váltani is tudtunk. Az árak kicsit magasabbak mint nálunk.

Ezt az oldalt találtam tájékozódásra: http://hikersbay.com/prices/romania/targumures?lang=hu#num-prices-transportation

Zarándokfüzet: Arnold atya készít számunkra egy utifüzetet, zarándokfüzetet, melyben hasznos információk és a zarándoklat lelki megélést segítő tartalmak lesznek benne. (Letőlthető tovább görgetve!)

Járvány-infó: A járványhelyzettel kapcsolatosan semmilyen korlátozó intézkedés nincs érvényben sem Magyarországon, sem Romániában. Fertőtlenítőszer és egy szájmaszk azonban mindig jól jöhet.

Okmányok: Érvényes okmányokkal (személyi igazolvány, útlevél) tudunk határát átlépni. Erre fordítsunk figyelmet és legyenek majd kéznél!

Jó készülődést kívánva Arnold atya és magam nevében: Viszló Andrea

A 2022-es pünkösdi búcsú hivatalos programja

Június 3., péntek

17.00 Imaóra a kegytemplomban
18.00 Nyitó szentmise, amit ünnepi rózsafüzér követ
Péntekről szombatra virradólag, virrasztás a kegytemplomban

Június 4. Pünkösdszombat

7.30 Szentmise a kegytemplomban
10.30 A kegytemplom előtti térről a kordon elindul a nyeregbe
10.00 Ünnepélyes rózsafüzér a nyeregben
11.00 Szentségimádás a nyeregben
12.30 Ünnepi szentmise a nyeregben, amelynek főcelebránsa
és szónoka Exc. és Ft. dr. Udvardy György veszprémi érsek
17.00 Csángó-szentmise a „Szent Péter és Pál” plébániatemplomban
18.00 Pünkösdi vigília szentmise a kegytemplomban
Szombatról vasárnapra virradólag, virrasztás a kegytemplomban

Június 5. Pünkösdvasárnap

A szentmisék sorrendje a kegytemplomban:
7.00, 8.00, 10.30 és 18.00.

Június 6., pünkösd utáni hétfő

Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja. Emléknap.
A szentmisék ünnepi sorrendben lesznek a kegytemplomban:
8, 10.30 és 18.00.

Letöltés