A Missziós Kereszt ünneplése

Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a veszprémvarsányi templomban fogadhatjuk azt a missziós vándorkeresztet, amely az 52. Eukarisztikus Kongresszusra készülve körbejárja a Kárpát-medencét. 

A missziós kereszt 2019. szeptember 27. és szeptember 30. között a veszprémvarsányi Szent Adalbert Plébániatemplomban várja a helybéli és környékbeli híveket, a települések lelkészeit egyházközségeikkel, gyülekezeteikkel együtt, valamint az iskolákban dolgozó tanárokat, diákokat, nem utolsó sorban a települések élén álló polgármestereket, képviselőtestületi tagokat és mindenkit, akik ebben a régióban élnek.

Elmondhatjuk, hogy a missziós kereszt jövetele templomunkba történelmi jelentőségű esemény, hiszen magyar szentjeink, akik a kereszttel együtt „átlépik” templomunk kapuját, magyar történelmünk elmozdíthatatlan sarokpontjai, keresztény önazonosságunk hordozói, és a keresztény hitben fénylő példaképeink.

A missziós kereszt látogatása templomunkba számunkra azért is nagy jelentőségű, mert Szent Adalbert vértanúpüspök (akinek tiszteletére templomunk 1786-ban épült, és akinek ereklyéje a missziós kereszten sorakozik a magyar szentek között) ezen alkalommal „hazalátogat”.

Szeptember 27., péntek

14.00 A Missziós kereszt fogadása
18.00 A Missziós kereszt bemutatása
18.15 Az egyházmegye karitász-csoportjainak imaórája
19.00 Szentmise
20.00 Gyertyás kálváriajárás

Szeptember 28., szombat – Egyházmegyei Családnap

9.00 Gyülekező, dicsőítés, imádság
9.30 Előadások (Tarján Emőke családterapeuta, pszichológus)
12.30 Ebéd
14.00 Kiscsoportos beszélgetés
15.00 Plenáris megosztás
15.45 A Missziós kereszt bemutatása (Dr. Várszegi Asztrik OSB emeritus főapát)
16.00 Szentmise (vezeti: Hortobágyi Cirill OSB főapát)
19.00 Virrasztás az egyházközségek imacsoportjaival

Szeptember 29., vasárnap

6.00 Templomnyitás, Látogatók, imacsoportok fogadása
16.00 Rózsafüzér-imádság az egyházközségek imacsoportjainak és papjainak
vezetésével
17.00 Szentmise (Vezeti: Fábry Kornél atya, a Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus főtitkára)
18.30 Orgonameditáció (Elischer Balázs orgonaművész)

Szeptember 30., hétfő

6.00 Templomnyitás, Látogatók, imacsoportok fogadása
12.00 Úrangyala-imádság és a Missziós kereszt búcsúztatása

Információ

Az imacsoportok és a látogatók fogadásával, valamint a missziós kereszt ünneplésével és a templom nyitva tartásával kapcsolatban készséggel nyújt segítséget: Horváthné Volf Mónika lelkipásztori asszisztens.

Email: hvolfmonika@gmail.com
Tel.: 06-30-300-4059