Krizmaszentelés

Szeretettel várjuk a Pannonhalmi Területi Apátság plébániáihoz tartozó híveket

Helye: Pannonhalmi Apátság, Szent Márton Bazilika

Ideje: 2019. április 17. szerda, 18 óra

Utazás:  Az Apátság szervezésében ingyenesen igénybe vehető különjáratú buszokkal.

Program:

Szentmise, melynek főcelebránsa Cirill főapát úr és melyben Asztrik püspök- emeritus főapát úr megáldja a szentségeknél használatos olajokat, az egyházmegye papjai pedig megújítják a papszentelésben tett ígéreteiket. Szeretetvendégség a kerengőben.

Adományozás:

A Bátor Tábor számára. A Bátor Tábor küldetésnyilatkozata: Életeket változtatunk. Súlyosan beteg gyerekeknek és családjuknak nyújtunk sorsfordító élményeket, erőt, eszközöket az élethez, a gyógyuláshoz. Mindezt ingyen. Hisszük, hogy a felhők fölött mindig süt a nap. Táborunk nem klasszikus értelemben vett tábor. Különleges élményekkel mozdítjuk ki a gyerekeket a komfortzónájukból, hogy félelmeik legyőzésével felismerjék: képesek szembeszállni nemcsak a kalandok során rájuk váró feladatokkal, de a betegségükkel is. Mosolyt csempészünk az arcokra, erőt adunk a küzdelemhez.

Hazautazás:

a rendezvény után az odautazásnak megfelelően a különjáratú autóbuszokkal

Jelentkezés:

név és telefonszám megadásával a saját plébánián március 31-ig. Amennyiben a jelentkezés után akadályba ütközik utazása, kérjük, jelezze a sekrestyében.

Felszállási lehetőségek az autóbuszra

  1. Győrszentiván: 17.10
  2. Veszprémvarsány: 17.10
  3. Lázi: 17.20
  4. Tápszentmiklós: 17.30 
  5. Táp: 17.35