Sírhelymegváltás

Szeretettel köszöntjük! Mit szeretne most tenni?

> Egy sírhelyet szeretnék megkeresni. Hogyan lehet?

Amennyiben a temetőtérképet szeretné elérni, és elhunyt ismerősének sírhelyét szeretné megkeresni, kattintson a településnévre. A sírhelyek a temető parcelláiban találhatók, melyeket más-más színnel és számmal láttunk el a könnyebb tájékozódás érdekében. A parcellák az alábbi jelölést kapták: 1. (Zöld), 2. (Kék), 3. (Sárga), 4. (Piros). A parcellákon belül a sorokat is számmal láttuk el. Minden soron belül minden sírhelynek saját száma van. Az elhunyt személyek nevét a képernyőn megjelenő táblázatban alfabetikus sorrendben találja. A nevek mellett jobbra az eltemetés dátumát, a szélső oszlopban pedig a sírhely azonosítóját találja, amely tájékoztatja Önt, hogy a keresett elhunyt személy melyik parcellában, azon belül melyik sorban, és melyik sírhelyben van eltemetve. Például: “3S-3-17”: “3S” a parcella száma és színe, “3” a sor száma, “17” pedig a sírhely száma.

Veszprémvarsányi temetőtérkép (elkészült)

Lázi temetőtérkép (előreláthatólag 2018 februárjában készül el)

Bakonypéterdi temetőtérkép (előreláthatólag 2018 nyarán készül el)

> Szeretném rendezni az általam gondozott sírhely megváltását. Hol és mikor tudom?

Veszprémvarsányban

Hétfőnként, 18.00 – 19.30
a Templom mellett található kántorlakás közösségi termében.
Veszprémvarsány, Kossuth u. 53. 2. ajtó

Irodavezető: Elischer Balázs (+36 (20) 582 3737)
Munkatárs: Horváthné Volf Mónika (+36 (30) 479 8770)
Időpont egyeztetése szükséges!

> Szeretném rendezni az általam gondozott sírhely megváltását. Mi mennyibe kerül?

Temetőfenntartási támogatás (Ft/család/év)
Ravazd Bakonypéterd Lázi Veszprémvarsány
—* 2.500,- 2.500,- 2.500,-
Sírhelymegváltás díja (sírhely/25 év) Lázi, Bakonypéterd és Veszprémvarsány egyházközségekben
  Egyes sírhely vagy urnás temetkezés esetén Dupla (kettős)
sírhely esetén
Az egyházi önkéntes hozzájárulást megfizetők részére: 20.000,- / 25 év. 30.000,- / 25 év
Az egyházi önkéntes hozzájárulást nem fizetők részére: 30.000,- / 25 év. 40.000,- / 25 év

* Ravazdon a temető az Önkormányzat tulajdonában van és az üzemeltetést is az végzi, ezért az Önkormányzat joga megállapítani a sírhelymegváltás díját.