Márton-harang 2018 (6. évfolyam)

Nincs címlapkép

Márton-Harang 2018/2019 066/067 december-január

John Main: Karácsonyi beszéd – Hortobágyi Cirill OSB: A főapát ádventi körlevele – Belli néni: Ádventi gondolatok – Nevelés: Kell-e erőltetni a templomba járást? – Elismerés: Testvéreink a szolgálatban – Virt László: Értékek és eszmék. Márton Áron püspök – Tabló 2.: Szent Márton, aki Krisztus mellett döntött – Adomány. Beszámolók a gyűjtésekről – Dr. Pottyondy Ákos: Vállalkozói összefogás


Márton-Harang 2018/065 November

A vasárnapi kereszténység (Vecsei H. Miklós) – Normális környezet, normális gyerek – Tablóképek Szent Márton életéről – II. János Pál pápa megválasztása – Két évig szabadon, tíz évig kényszerlakhelyen (Virt László)


Márton-harang 2018. 063-064 Szeptember-október

Bármi jóba kezdesz… Arnold atya gondolatai Szent Benedek Regulájához – Kezdődik a tanév Böjte Csaba ferences szerzetes gondolatai tanároknak, diákoknak – Pasztorális megtérés kell. Mire is van szüksége a római egyháznak? – Bilincs és glória (Virt László) Márton Áron püspök börtönévei / 5. rész – Házunk táján történt. Felidézzük az elmúlt nyár gazdag programjait – Mi lesz még? Programjaink. Szeptemberi és októberi programok egyházközségeinkben


Márton-harang 2018. 061-062 július-augusztus

Ami része a kapcsolatnak (Arnold atya gondolatai) – Nagykorú keresztények vagyunk (?) Gyökössy Endre lelkipásztor gondolatai az érett hitről – Elsőáldozás és bérmálkozás képekben (A szülők is beszámolnak) – Megáldjuk és átadjuk. A péterdi Szent Rókus-kápolna projektzáró ünnepére készülünk – Szenvedélyes beszélgetések. Segítő csoportfoglalkozások indultak Láziban és Pannonhalmán – Két diktatúra között. Márton Áron a cselekvő püspök (Virt László) / 4. rész


Márton-harang 2018. 059-060. május-június

Újjászületni a Lélekből (Arnold atya) – Kötődési zavarral élünk (Pál Feri atya) – Monostoraitok oázisok, ahol meg lehet hallani Isten hangját (Ferenc pápa) – Két diktatúra között. Márton Áron, a gondolkodó püspök (Virt László) 3. rész – Szent Adalbert-búcsú és projektzáró ünnep Varsányban – A ravazdi Szent Villebald templom 722-ben (Szelestei N. László) – Jegyzőkönyv a Lelkipásztori Tanács üléséről (Ravazd) –


Márton-Harang 2018/058 április


Márton Harang 2018/056-057 február-március